Vabilo na Soočenje kandidatov za volitve v Evropski parlament 2024

Skupina Pravna Panda kot največje združenje študentk in študentov na naši fakulteti pripravlja soočenje kandidatov za volitve v Evropski parlament. Študentke in študenti se zelo zavedamo politične participacije bodočega pravnika, ki mora biti družbeno odgovoren državljan, zato pred prihajajočimi volitvami zopet odpiramo debato in kandidatom dajemo priložnost predstaviti lastna mnenja ter mnenja svojih strank. Z udeležbo predstavnikov s kandidatnih list vseh parlamentarnih strank – Gibanja Svoboda, Slovenske demokratske stranke, Nove Slovenije, Socialnih demokratov in Levice – bomo tako prevetrili migracijska in evropskoustavna vprašanja, zanimalo pa nas bo tudi, kam bi se morala širiti EU, ali se slovenska politika preliva v evropsko, ali je zmanjšanje sredstev Erasmus+ dobra ideja ter ali so merila za pomoč Ukrajini in Gazi dvojna ali enojna. Na koncu boste lahko kandidatom zastavili vprašanje tudi sami.

Dogodek se bo odvijal v ponedeljek, 22. 4. 2024, ob 16. uri, v vijolični predavalnici Pravne fakultete UL.

Vljudno vabljeni!