Udeležba študentov Pravne fakultete na mednarodni konferenci v Trstu

Študentke Pravne fakultete – Ema Pikunič, Liridona Amiti, Anja Kerkoč in Ana Mulej – so se pod vodstvom in v organizaciji doc. dr. Brune Žuber ter ob pomoči as. Matevža Bediča udeležile tradicionalne konference upravnega prava v Trstu, ki je letos potekala pod naslovom Maritime Governance: Legal Frameworks and Administrative Jurisdiction. Kongres, ki se odvija v okviru ICERNA - International Conversation Euro Regio North Adriatic in združuje pravne strokovnjake iz Slovenije, Hrvaške in Italije, je potekal 5. aprila 2024 na sedežu tržaške univerze.

Na dopoldanski sekciji smo prisluhnili prispevkom s področja pristaniškega prava: od zgodovinskega pomena in pravnega razvoja tržaškega pristanišča, pravnega statusa slovenskih pristanišč do vprašanj, povezanih z določitvijo morskih območij na Hrvaškem, ter učinkovitega in trajnostnega pomorskega transporta. Na popoldanski sekciji so bile predstavljene in analizirane zanimivejše odločitve slovenskega, hrvaškega in italijanskega upravnega sodstva. Konferenco je zaokrožil prispevek italijanskega sodnika na Evropskem sodišču za človekove pravice Raffaela Sabata.

Ob dragocenih primerjalnopravnih uvidih je bila dodana vrednost kongresa tudi v spretnem prepletu teoretičnih izhodišč s primeri iz (upravno)sodne prakse.

Datoteke