Uspeh ekipe PF LJ nas Monroe E Price Media Law Moot Court tekmovanju

Ekipa Pravne fakultete Univerze v Ljubljani je med 30. januarjem in 2. februarjem 2024 v Parizu uspešno nastopila na evropskem regionalnem delu tekmovanja Monroe E. Price Media Law Moot Court Competition, ki ga organizira Bonavero Institute of Human Rights Univerze v Oxfordu. Regionalni del, na katerega se je na podlagi pisnih izdelkov uvrstilo 12 najboljših ekip, je letos premierno potekal kot enotno tekmovanje za celotno Evropo. Tekmovalci Blaž Šporin, Vito Krajnik, Domen Bogdan in Benjamin Nahtigal so se po uspešnih pripravah pod mentorstvom as. Ane Samobor in ob pomoči bivših tekmovalk Ane Rogelj in Staše Tušar pomerili z ekipami University of Luxembourg, University of Sarajevo in University of Bucharest. Po dveh prepričljivi zmagah se je ekipa uvrstila med najboljših 6 ekip, kar je hkrati pomenilo tudi uvrstitev na mednarodni finale tekmovanja.

Na mednarodnem (finalnem) delu tekmovanja, ki je na Univerzi v Oxfordu potekal med 15. in 19. aprilom 2024 in na katerem je letos tekmovalo 33 ekip iz 20 držav sveta, je ekipa PF LJ nastopila proti tekmovalcem Jindal Global Law School iz Indije, University of the Witwatersrand iz Južne Afrike in Ain Shams University iz Egipta. Po dveh prepričljivih zmagah v preliminarnem delu tekmovanja so se tekmovalci uvrstili v osmino finala, v katerem pa so izgubili proti ekipi Singapore Management University.

Ekipa je tako tekmovanje zaključila z uvrstitvijo med 16 najboljših ekip na svetu, kar je najboljša uvrstitev PF LJ na tem tekmovanju doslej. Še posebej pa velja izpostaviti izjemen dosežek študenta Domna Bogdana, ki je za svoj izvrsten nastop v skupinskem delu prejel nagrado za najboljšega govorca tekmovanja.

Iskrene čestitke!

Zavarovalnica Triglav