Uspešna izvedba Ljubljana – Olomouc Workshop, National Implementation of EU Sanctions (Restrictive Measures) Concerning the Situation in Ukraine: Legal and Practical Challenges

V petek, 8. marca 2024, je na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani potekala mednarodna delavnica Ljubljana – Olomouc Workshop, National Implementation of EU Sanctions (Restrictive Measures) Concerning the Situation in Ukraine: Legal and Practical Challenges, ki so se je udeležili predstavniki zunanjih ministrstev  in profesorji iz Slovenije, Avstrije, Češke, Hrvaške, Portugalske, Slovaške in Madžarske. V okviru dogodka je bila organizirana tudi okrogla miza z naslovom EU Sanctions: Legal and Practical Challenges.

Dogodek je organizirala doc. dr. Maruša T. Veber v okviru podoktorskega raziskovalnega projekta 'Zaseg državnega in zasebnega premoženja v mednarodnem pravu: opredelitev relevantnih pravnih pravil in razjasnitev pogojev, ki uokvirjajo in zamejujejo zaseg zamrznjenih sredstev v luči situacije v Ukrajini', ki ga financira Javna agencija za znanstvenoraziskovalno in inovacijsko dejavnost Republike Slovenije (ARIS), v sodelovanju s Centre for International Humantarian and Operational Law (CIHOL), Palacký University Olomouc.