Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot: ekipa PF UL med častno omenjenimi za pisni izdelek

Tudi letos se je ekipa naše fakultete oz. univerze udeležila mednarodnega tekmovanja s področja prava mednarodne prodaje ter mednarodne trgovinske arbitraže »Willem C. Vis International Arbitration Moot«. Tekmovanje je sestavljeno iz obsežnega pisnega dela ter zaključnega ustnega dela, ki poteka na Dunaju. Naši ekipi, ki so jo sestavljali Aleksander Hočevar, Metka Kuhar, Petra Lipovšek, Žiga Perovič, Urh Šuštar, Simon Tertnik, ter Lidija Zupančič (mentorji Jan Antoni, Jure Lampič, Nastja Merlak in Kevin Rihtar), se je uspelo vpisati med dobitnike priznanj. Prejeli smo častno omembo za pisni izdelek za tožnika - Pieter Sanders Award Best Memorandum for Claimant  – Honourable Mention, kar pomeni, da smo se v konkurenci 298 univerz uvrstili med 28 najboljših v kategoriji pisni memorandum (obrazložitev tožbe).

To je lep uspeh, dosežen v konkurenci ekip z vseh najboljših svetovnih univerz..

Čestitke ekipi!