Anže Mediževec je asistent na Katedri za mednarodno pravo Pravne fakultete Univerze v Ljubljani, kjer je leta 2022 tudi magistriral iz mednarodnega prava (cum laude). V letu 2023 je na Collège d'Europe/College of Europe (Belgija) na dvojezičnem programu (angleščina in francoščina) pridobil naziv LL.M. iz prava Evropske unije z najvišjo končno oceno summa cum laude. Za svojo magistrsko nalogo na Collège d'Europe/College of Europe je prejel tudi nagrado fundacije Evens za najboljšo interdisciplinarno magistrsko nalogo generacije 2022/2023. Nato je deloval kot asistent za poletne šole na Collège d'Europe/College of Europe (poletje 2023). Še v času študija je opravljal funkcijo oficirja za zvezo (ang. liaison officer) na Ministrstvu za zunanje in evropske zadeve Republike Slovenije tekom predsedovanja Slovenije Svetu Evropske unije leta 2021 ter v Državnem zboru Republike Slovenije pri izvedbi Konference predsednikov parlamentov držav članic EU 2022. Aktivno deluje v Društvu za Združene narode za Slovenijo, in sicer kot član upravnega odbora Mladinske sekcije Društva (2022-2024), urednik spletnega medija društva pOZNavalec (2022 dalje) ter kot član nadzornega odbora (2024 dalje). Poleg tega je član Društva za mednarodno pravo za Slovenijo, ki je del svetovnega Društva za mednarodno pravo (ang. International Law Assosiation). Na Pravni fakulteti vodi obštudijsko dejavnost Model United Nations klub Pravne fakultete, v svojem raziskovanju pa se osredotoča predvsem na vprašanja, ki združujejo mednarodno pravo s pravom Evropske unije, na pravico narodov do samoodločbe in vprašanja skupne zunanje in varnostne politike Evropske unije.

Izbrane objave

MEDIŽEVEC, A. (forthcoming): Climate Change Litigation Before the CJEU: Locus Standi Based on the Charter of Fundamental Rights of the European Union, in: LORENZMEIER, S., SANCIN, V. (eds.), Climate Change Litigation. Springer. 

SANCIN, V., MEDIŽEVEC, A. (forthcoming): Odločanje s kvalificirano večino v skupni zunanji in varnostni politiki in male države članice EU, v: Teorija in praksa, Interdisciplinary Journal of Social Science. 

FAJDIGA, M., (et. al.) (2021): Heightened Scrutiny of Colonial Consent According to the Chagos Advisory Opinion: Pandora’s Box Reopened?, in: BURRI, T., TRINIDAD, J. (eds.), The International Court of Justice and Decolonisation - New Directions from the Chagos Advisory Opinion. Cambridge, Cambridge University Press, 207-230. Link 

MEDIŽEVEC, A. (2022): In Search of Sovereignty over the Chagos Archipelago, in: IJPEL – Indian

Journal of Projects, Infrastructure and Energy Law, Guest Blog Post. Link

DEMŠAR, U. (et. al.) (2018): The Concept of Duress in the World of Decolonisation, in: Questions of International Law, Zoom-out 55 (2018), 119-130.