11. april 2024: Možnost udeležbe 10 študentov(k) na dogodku razmerje med EKČP in listino EU o temeljnih pravicah ter predstavitev prosto dostopnih spletnih tečajev Sveta Evrope (program HELP)

V četrtek, 11. aprila 2024, od 9. do 17. ure bo na Pravni fakulteti (predvidoma v rdeči predavalnici) potekal uvodni dogodek v sodniško izobraževanje o razmerju med Evropsko konvencijo o človekovih pravicah in Evropsko socialno listino kot instrumentoma Sveta Evrope ter Listino Evropske unije o temeljnih pravicah, ki vse na evropski ravni varujejo človekove pravice in temeljne svoboščine. Pri tem imajo delno različna področja uporabe, nad njihovim spoštovanjem pa bdijo različni nadnacionalni organi (Evropsko sodišče za človekove pravice, Sodišče Evropske unije, Odbor za Evropsko socialno listino).

Dogodek bo potekal v okviru programa HELP, ki je program Sveta Evrope za izobraževanje pravnih strokovnjakov, poteka pa predvsem preko spletnih tečajev, ki so v obliki samostojnega učenja dostopni vsakomur in so lahko posebej koristni za študente prava. Spletna stran programa HELP je: Domov | Council of Europe HELP (coe.int), program pa bo natančneje predstavljen tudi na dogodku 11. 4.

Na spletni strani HELP so prosto dostopni spletni tečaji v zvezi s številnimi področji človekovih pravic, za uspešno opravo spletnega tečaja pa udeleženci pridobijo uradni certifikat. Vsi tečaji so dostopni v angleščini, številni pa tudi v drugih jezikih, nekateri tudi v slovenščini.

Z organizatorji smo se dogovorili, da lahko na dogodku sodeluje tudi do 10 študentov Pravne fakultete.

Program dogodka bo objavljen v kratkem, interesenti pa se lahko za udeležbo na dogodku že prijavite z elektronskim sporočilom, ki mi ga pošljete na naslov jerca.kramberger@pf.uni-lj.si. Prijave zbiram do vključno 5. aprila 2024.

Na isti naslov lahko pošljete tudi morebitna vprašanja.

Vljudno vabljeni!

prof. dr. Jerca Kramberger Škerl