Alumniteka: Zakaj je krvodajalstvo kot oblika prostovoljstva pomembno?

Krvodajalstvo velja za najvišjo obliko pomoči med ljudmi, saj krvodajalec prostovoljno in brez plačila daruje kri za neznanca. Na tokratni Alumniteki se bomo pogovarjali, zakaj se ljudje odločajo za darovanje svoje krvi in kaj lahko vpliva na to, da se nekdo odloči postati krvodajalec. Ker je krvodajalstvo ključno za nemoteno delovanje zdravstva in zdravstvenega sistema, se bomo posvetili vprašanjem: kdo je zadolžen za pridobivanje krvodajalcev in kdo zagotavlja dovolj veliko zalogo varne in ustrezne krvi ter seveda, kdo je na drugi strani največji porabnik te krvi. Spoznali bomo tudi, kako je treba s krvjo ravnati, ko je enkrat darovana, kakšna je zdrava kri in spregovorili o krvnih boleznih.

Dogodek bo v sredo, 19. aprila, ob 18. uri na Zdravstveni fakulteti UL.

Sodelujejo alumne/alumni UL FDV, UL MF, UL FSD in UL FKKT

Več informacij.