Dve skupini študentov Pravne fakultete sta med sedmimi prejemniki priznanj za posebne dosežke in udejstvovanje na področju obštudijskih dejavnosti Univerze v Ljubljani

Med nagrajenimi sta skupini študentov Pravne fakultete, ki sta dosegli odlične rezulate na mednarodnih študentskih  - MOOT COURT TEKMOVANJIH - TEKMOVANJA V SIMULIRANIH OBRAVNAVAH PRAVNIH PRIMEROV.

Nagrajencem iskreno čestitamo!

Ekipa Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition, Pravna fakulteta

Študentje Pravne fakultete Peter Golob, Mateja Ščuka in Ana Vran, pod mentorstvom doc. dr. Vasilke Sancin so na največjem mednarodnem tekmovanju s področja mednarodnega prava Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition, ki poteka neprekinjeno od leta 1960, v letu 2014 dosegli izjemno 5. mesto na svetu, med 123 ekipami, ki so se uvrstile na finalni tekmovalni del v Washingtonu, oz. med skupno več kot 600 ekipami iz celega sveta, ki so se udeležile tekmovanja. Tekmovanje poteka kot simulacija sodnega postopka pred Meddržavnim sodiščem v Haagu in je sestavljeno iz priprave pisnih memorandumov ter ustne predstavitve argumentov pred simuliranim sodnim senatom.

Washington 2014

Več informacij o Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition

Ekipe regionalnega študentskega tekmovanja Central and East european Moot Court – CEEMC 2014, Pravna fakulteta
Študentje Pravne fakultete Daniela Mozetič, Žiga Urankar, Petra Zvržina in Sandra Koren,ter nekdanji tekmovalci na tem tekmovanju Urška Cujnik, Neža Šubic in Jure Globočnika pod mentorstvom doc. dr. Ane Vlahek so v letu 2014 na mednarodnem tekmovanju iz poznavanja prava Evropske unije zasedli ekipno prvo mesto ter individualno prvo mesto v kategoriji govornikov. Tekmovanje, ki v celoti poteka v angleškem jeziku, je simulacija postopka predhodnega odločanja pred Sodiščem EU. Izmed vseh sodelujočih ekip iz držav Srednje, Vzhodne in Južne Evrope je ekipa dosegla ekipno prvo mesto (za nagrado bo ekipa obiskala Univerzo v Cambridgeu), članica ekipe Daniela Mozetič pa je bila razglašena za najboljšo govornico tekmovanja in je prejela nagrado v obliki opravljanja pripravništva na Sodišču EU v Luksemburgu.

Varšava  2014

Več informacij o Central and East European Moot Court – CEEMC