Ekipa Pravne fakultete tudi letos uspešna na Willem C. Vis Moot

5. aprila 2012 se je na Dunaju zaključilo že devetnajsto tekmovanje The Annual Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot, ki obravnava področji mednarodne trgovinske arbitraže in prava mednarodne prodaje blaga. Ekipa Pravne fakultete v Ljubljani, ki so jo letos sestavljali Jan Antoni, Polona Bregar, Ana Budimir, Janja Čevriz, Živa Nučič, Gregor Prodan, Simon Tecco in Matic Vončina, je bila na njem zopet uspešna, saj je tekmovalka Janja Čevriz prejela častno omembo (Honorable Mention) v kategoriji najboljših posameznih govorcev (Martin Domke Award for the Best Individual Oralist In the General Rounds). Letos se je na Dunaju sicer pomerilo kar 282 ekip iz 68 držav. Tudi s sestrskega tekmovanja Willem C. Vis (East), ki se je zaključilo 25. marca, se ljubljanska zasedba ni vrnila praznih rok.

Naši študentje so namreč v konkurenci 89 drugih ekip osvojili drugo mesto v kategoriji najboljšega memoranduma za tožnika (Eric Bergsten Award for the Best Claimant’s Memorandum), kar predstavlja najvišji dosežek ljubljanske pravne fakultete v sekciji pisnih izdelkov odkar slednja sodeluje na Vis in Vis (East) Mootu. Ljubljanski tim so letos vodili coachi Ambrož Arko, Rok Jerovšek, Jurij Lampič, Nastja Merlak in Maja Perpar, mentor pa je prof. dr. Damjan Možina.