Frankofonsko tekmovanje v poznavanju prava človekovih pravic 2019

Z veseljem sporočamo, da se je Tjaša Mučič, študentka 2. letnika Pravne Fakultete, pod mentorstvom as. Filipa Dougana udeležila polfinala Frankofonskega tekmovanja v poznavanju prava človekovih pravic, ki je potekalo v Budimpešti.

Tekmovanje je potekalo na Pravni Fakulteti Eötvös Loránd, kamor se je na ustni del tekmovanja uvrstilo 16 najboljših študentov, ki so bili izbrani na podlagi pisnih memorandumov. Ustnega dela tekmovanja so se udeležili študenti iz Armenije, Francije, Konga, Madžarske, Romunije in Slovenije. Žirija je bila sestavljena iz 5 pravnih strokovnjakov (odvetnikov in profesorjev) iz Francije in Madžarske. Letošnji primer se je osredotočal na varstvo osebnih podatkov.

Frankofonsko tekmovanje je izjemna izkušnja, kjer se francosko govoreči študenti lahko seznanijo s francosko pravno terminologijo v praksi, nadgradijo svoje poznavanje evropskega prava človekovih pravic in osvojijo veščine pravne argumentacije.