Hiša strahov – ozaveščanje javnosti o nasilju nad ženskami

Agencija Socialni marketing Iz principa je pripravila Hišo strahov, inovativen projekt, s katerim bodo v oktobru opozarjali na neenakost spolov in nasilje nad ženskami. Projekt so razvili z namenom ozaveščanja javnosti, predvsem pa mladih, o različnih oblikah nasilja nad ženskami in spodbujanja žrtev ter prič nasilja, da poiščejo pomoč. Ozaveščevalna inštalacija »oponaša« hiše strahov, ki smo jih vajeni iz zabaviščnih parkov, vendar nosi mnogo bolj srhljivo sporočilo: za nekatere so hiše strahov način zabavnega preživljanja prostega časa, žrtve nasilja pa se morajo v svoje hiše strahov vračati vsak dan. Hišo strahov bodo odprli na Rimski ulici 3 v Ljubljani od 24. do 31. oktobra. Obisk bo brezplačen.