ICC International Commercial Mediation Competition

Tudi letos se je ekipa Pravne fakultete Univerze v Ljubljani februarja v Parizu udeležila mednarodnega tekmovanja iz gospodarske mediacije ICC International Commercial Mediation Competition, ki ga organizira Mednarodna trgovinska zbornica (International Chamber of Commerce) Commerce), in je letos potekalo že devetnajstič.

Na tekmovanju je sodelovalo 48 ekip iz 36 držav in preko 130 priznanih mediatorjev s celotnega sveta. Ekipo Pravne fakultete Univerze v Ljubljani so sestavljali Ana Močivnik, Lana Pavlovič, Ana Taneski in Rok Tretjak. Na tekmovanju so se pomerili z Bar-Ilan University iz Izraela, s São Paulo Law School of Fundação Getulio Vargas iz Brazilije ter s College of Law
and Business Ramat Gan iz Izraela.

Naša ekipa je proti vsem nasprotnikom nastopila izredno uspešno, saj je po končnem seštevku vseh nastopov dosegla odlično 21. mesto in s tem premagala ekipe naravnih govorcev ter ekipe, ki so jih pripravljali priznani mediatorji.

Študente so pod mentorstvom doc. dr. Neže Pogorelčnik Vogrinc na tekmovanje pripravljali bivši tekmovalci Lara Kodrin, Anej Ogrizek in Maja Zuljan.

Iskrene čestitke!

Zavarovalnica Triglav