Inštitut za ustavno pravo je zasl. prof. dr. Francu Gradu podelil plaketo za posebne zasluge

Zasl. prof. dr. Franc Grad je 15. januarja 2018 od Inštituta za ustavno pravo prejel plaketo za posebne zasluge. Prejel jo je za akademske dosežke in prispevek pri delovanju Inštituta ter za njegovo skrb za izboljšanje kakovosti zakonodaje. »Prof. Grad je v svojih štiridesetih letih dela na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani razvil nove predmete in napisal temeljne učbenike na področju ustavnega prava, parlamentarnega in volilnega prava, lokalne samouprave in prava EU,« je med drugim zapisano v obrazložitvi plakete. Inštitut mu jo je podelil tudi zato, ker »redno sodeluje kot pisec njegovih mnenj in člankov v zbornikih, ki jih Inštitut izdaja. Izkazal pa se je tudi s svojo skrbjo za izboljšanje kakovosti zakonodaje kot organizator Nomotehničnih dnevov.« Temeljna dejavnost Inštituta je raziskovanje na področju ustavnopravnih ved, saj opravlja predvsem raziskave s področij državne ureditve, volilnega sistema, evropskega prava človekovih pravic in lokalne samouprave.