Med govorci Tedna Univerze tudi študent PF UL

Na Univerzi v Ljubljani (UL) bo med 27. novembrom in 1. decembrom 2023 potekal Teden Univerze – teden svečanih dogodkov, ki jih tradicionalno prirejamo ob obletnici delovanja najstarejše slovenske univerze. Ob 104. obletnici delovanja UL bodo na UL podelili priznanja za najodličnejše raziskovalne dosežke, častne nazive, plakete in nagrade tistim, zaradi katerih je Univerza v Ljubljani vsako leto boljša univerza. Med slavnostnimi govorci bo tudi študent PF UL Peter Šujica,  in sicer v sredo, 29. novembra 2023, ob. 9. uri, ob podelitvi svečanih listin za najboljše študijske dosežke.

Teden Univerze bo sicer letos zaznamovan s 150. obletnico rojstva Josipa Plemlja, prvega rektorja Univerze v Ljubljani: na Akademiji za gledališče, radio, film in radiotelevizijo UL bo predvajan dokumentarni film, ki je bil pripravljen posebej v ta namen, pred rektoratom pa si bo od 27. 11. mogoče ogledati tudi manjšo razstavo, ki predstavlja življenjsko zgodbo enega najpomembnejših slovenskih matematikov in akademikov. Več informacij je na voljo na V ospredju - Univerza v Ljubljani (uni-lj.si).