Mednarodna konferenca Odgovornost zaščititi v teoriji in praksi

MEDNARODNA KONFERENCA

ODGOVORNOST ZAŠČITITI V TEORIJI IN PRAKSI

23. in 24. april 2015

Pravna fakulteta, Univerza v Ljubljani

Pravna fakulteta Univerze v Ljubljani organizira 23. in 24. aprila 2015 že drugo konferenco v seriji dvoletnih mednarodnih interdisciplinarnih znanstvenih konferenc z naslovom Responsibility to Protect in Theory and Practice. Namen konference je ponuditi priložnost znanstvenikom in strokovnjakom v praksi s celega sveta, da sodelujejo v interdisciplinarni akademski razpravi o teoretičnih in praktičnih posledicah koncepta Odgovornost zaščititi (ang. Responsibility to Protect – R2P). Predstavljena bodo tako teoretična vprašanja povezana s razumevanjem koncepta, njegovo implementacijo v kriznih situacijah in pomenom za preprečevanje konfliktov ter obnovo po njih, kot tudi praktični problemi, ki izvirajo iz obravnave kriznih primerov s potencialom, da dosežejo razsežnosti, ki zahtevajo sklicevanje na koncept Odgovornosti zaščititi. Udeleženci bodo prejeli tudi knjigo z naslovom Responsibility to Protect: Where Do We Stand Ten Years After?. Za več informacij o konferenci in za registracijo prosim obiščite spletno stran konference: www.R2Pconference.com.