Obiskala nas je delegacija Univerze ECUPL iz Šanghaja

V sredo, 14. junija 2023, so Pravno fakulteto v Ljubljani obiskali predstavniki naše partnerske univerze ECUPL (East China Univesity of Poliical Science and Law) s sedežem v Šanghaju. Kitajsko delegacijo je vodil podpredsednik ECUPL, prof. dr. Ying Peili, spremljali pa so ga še profesorji Wang Yongquan, Huang Yuezheng in Yu Xun; z naše fakultete pa so bili na srečanju prisotni dekan, prof. dr. Saša Zagorc, prodekan za kakovost, doc. dr. Luka Mišič, in Darja Rabzelj iz mednarodne pisarne.

Glavni namen obiska je bila sklenitev podaljšanja sporazuma o medsebojni izmenjavi študentov in zaposlenih, ki je bil prvič podpisan že leta 2015; sogovorniki pa so pred tem v diskusiji prisluhnili predstavitvam obeh univerz ter si izmenjali številne informacije o strategijah internacionalizacije obeh institucij ter o študijski ponudbi  za tuje in izmenjavne študente.