Odličen nastop naših študentov na osrednjem dogodku (peak event) CoLeCo zveze EUTOPIA "Pravna zgodovina" v Parizu

Študentje Kristjan Krapež, Vid Lobnik in Aljoša Kalacanović so se pod vodstvom mentorice izr. prof. dr. Katje Škrubej in v sodelovanju z dr. Danijelom Grafenauerjem z Inštituta za narodnostna vprašanja odlično izkazali z nastopom na osrednjem dogodku pilotnega projekta univerzitetne evropske zveze EUTOPIA (CoLeCo, Connected Learning Communities) na temo manjšin Forging self-declaration strategies on Minorities/Nationalities bottom up: Congress of European Nationalities 1925-1938 (na podlagi arhivskih dokumentov iz zapuščine Josipa Vilfana, predsednika Kongresa)

Pilotni projekt v okviru univerzitetne zveze EUTOPIA "učne skupnosti" (learning communities) je namenjen preučitvi novih oblik študijskega povezovanja študentk in študentov evropskih univerz v okviru  trasnacionalnih učnih skupnosti, ki s pomočjo IKT tehnologije potekajo deloma na daljavo deloma s srečanji študentov sodelujočih fakultet v živo.
Več v programu v Galeriji.