Odličen uspeh ekipe Pravne fakultete Unvierze v Ljubljani na mednarodnem tekmovanju Jean-Pictet Competition

Ekipa Pravne fakultete Univerze v Ljubljani v sestavi: Maja Mrzlikar, Nina Pollak in Urban Praprotnik, je pod mentorstvom doc. dr. Maše Kovič Dine dosegla polfinale mednarodnega tekmovanja Jean-Pictet Competition iz mednarodnega prava oboroženih spopadov, ki je potekalo med 3. in 9. aprilom 2021 v mestu Drač v Albaniji. Jean-Pictet Competition že 35. leto zapored organizira Mednarodni odbor Rdečega križa in je zasnovano na simulaciji različnih vlog akterjev oboroženih spopadov v kontekstu namišljenega primera. Letos se je na zaključni del tekmovanja v Albaniji izmed 85 prijavljenih ekip iz celega sveta na podlagi pisnih izdelkov uvrstilo 29 ekip iz 16 držav.

Ekipi iskreno čestitamo!

Več v fotogaleriji