Odlična uvrstitev ekipe Pravne fakultete na tekmovanju Helga Pedersen Moot Court Competition

Med 9. in 13. majem je v Strasbourgu v Palači Evrope in na Evropskem sodišču za človekove pravice potekal finalni del 10. tekmovanja Helga Pedersen Moot Court Competition. Tekmovanje je organizirala ELSA International v sodelovanju z mestom Strasbourg in Svetom Evrope. Ekipa Pravne fakultete, ki so jo sestavljali Janina Mikič, Sara Klaj (ki je nastopila le na regionalnem delu tekmovanja), Aljoša Kalacanović in Vid Lobnik, je na pisnem delu glede na seštevek obeh memorandumov skupno zasedla 1. mesto, po regionalnem delu tekmovanja pa se je kot odlična 4. izmed 59. ekip uvrstila v finalni del tekmovanja. Regionalni del je potekal preko spleta, organiziran pa je bil s strani ELSA Vroclav.

V finalnem delu tekmovanja se ekipi v težki konkurenci 19. najboljših ekip na žalost ni uspelo uvrstiti v četrtfinale. V uvodnem delu finala se je ekipa soočila z ekipama z IE University in Univerze Oxford. Ekipa je v finalu zasedla končno 12. mesto izmed 19 ekip. Pri tem je med drugim premagala ekipe Univerze v Antwerpnu, Univerze v Tilburgu, Univerze v Kölnu in Univerze v Lundu.

Na tekmovanje sta ekipo pripravljali trenerki Sergeja Hrvatič in Tina Pirnovar.

Ekipi za odlično uvrstitev iskreno čestitamo!