Podarjen portret profesorja Steske, nekdanjega dekana PF

Pravnuk nekdanjega profesorja in dekana Pravne fakultete Univerze v Ljubljani Henrika Steske Martin Roblek in sedanji dekan fakultete prof. dr. Saša Zagorc sta danes na krajši slovesnosti ob prevzemu portreta profesorja Henrika Steske podpisala pogodbo o donaciji te umetnine fakulteti. Donator jo je prejel od svoje babice, ki je bila vnukinja leta 1960 umrlega profesorja in v študijskem letu 1940-1941 tudi dekana Pravne fakultete, sicer strokovnjaka za upravno-pravno področje. Pred podpisom pogodbe o donaciji so priložnosti in preteklosti nekaj besedil namenili donator, dekan in doc. dr. Bruna Žuber kot predstavnica Katedre za upravno pravo na fakulteti.

Slika, naslikana leta 1940, bo torej odslej razstavljena v prostorih Pravne fakultete, donatorju, gospodu Robleku, pa v imenu fakultete še enkrat iskrena zahvala, tudi za krajše besedilo o svojem znanem in pomembnem predniku, ki ga je pomagal pripraviti za to priložnost (v prilogi, skupaj s fotografijami portreta in dogodka).

Foto: Miha Lunar

Datoteke
acrobatO Henriku Steski (393.96 KB)