Predstavitev monografije Oporoka: institut, raba, prihodnost, avtorice dr. Petre Lamovec Hren

Datum: 19. marec 2024 ob 12.00, Senatna soba Pravne fakultete Univerze v Ljubljani, Poljanski nasip 2

Vsebina: Monografija Oporoka: institut, raba prihodnost, je tematsko zasnovana iz dveh sklopov. V prvem avtorica ubere primerjalnopravni pogled: primerja veljavne pravne ureditve oporočnega dedovanja v nekaterih tujih in domačem pravnem redu. V drugem delu pa nameni pozornost prihodnosti – analizira posamezne elemente oporoke, če bi bila ta sestavljena v elektronski obliki. Vprašanje potencialnega vpliva digitalne tehnologije na področju oporok bo tudi osrednja tema predstavitve. Avtorica bo predstavila dva instituta iz sistema common law, ki omogočata validacijo pomanjkljivo sestavljenih oporok in bi lahko ob ustrezni prilagoditvi pomenila doprinos tudi za naše oporočno dedovanje. Predstavitev bo popestrila s praktičnimi primeri, v katerih so se sodišča že soočala s presojo elektronskih oblik oporok in na podlagi omenjenih institutov oporoke štela za veljavna oporočna razpolaganja.

Kotizacija: brezplačno s predhodno prijavo na: https://www.uradni-list.si/izobrazevanja/dogodek/predstavitev-knjige----oporoka-institut-raba-prihodnost