Priznanje Banke Slovenije tudi (nekdanji) študentki PF UL

V Banki Slovenije so tudi letos podelili nagrade za najboljša zaključna dela študentov s finančnega področja. Izbirna komisija je izmed 25 prijavljenih del izbrala sedem najboljših magistrskih del in eno doktorsko delo. Nagrade v višini 1.500 evrov so za svoje magistrsko delo prejeli Kristina Sajovic, Nik Gabrovšek, Ajda Kovač, Luka Markovič, Domen Pavlič, Anja Puc in Marina Tomić, nagrado v višini 3.000 evrov pa je za svoje doktorsko delo prejela Ema Kelin. Kristina Sajovic, mag. prava, je nagrado prejela za delo z naslovom Finančna tveganja članov uprav bank –  odškodninska odgovornost, zavarovanje odgovornosti in nagrajevanje pod mentorstvom prof. dr. Marka Simonetija, Pravna fakulteta Univerze v Ljubljani. V Banki Slovenije nagrade podeljujejo od leta 1992 in na ta način spodbujajo raziskovalno delo. Vključno z letošnjimi je nagrado prejelo že nekaj več kot 300 nagrajencev. Več informacij je na voljo na https://www.bsi.si/mediji/2142/nagradili-smo-sedem-magistrskih-in-eno-doktorsko-delo.