Priznanje mladi pravnici prejela doc. dr. Maruša Tekavčič Veber s Pravne fakultete UL

Na že 49. Dneh slovenskih pravnikov, ki so v organizaciji Zveze društev pravnikov Slovenije (ZDPS), Zveze društev za gospodarsko pravo Slovenije in Lexpere potekali prejšnji teden v Portorožu, so podelili priznanja ZDPS. Priznanje za življenjsko delo je prejela mag. Nataša Belopavlovič, pravnik leta je prof. dr. Matej Avbelj, priznanje za delo v zvezi ali njenih članih je prejela doc. dr. Petra Ferk, priznanje za mlado pravnico pa docentka in raziskovalka na Katedri za mednarodno pravo na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani dr. Maruša Tekavčič Veber.

Kot izhaja iz obsežne obrazložitve je bilo dr. Tekavčič Veber priznanje mladi pravnici podeljeno zaradi njenega znanstvenoraziskovalnega dela v mednarodnem prostoru, pedagoškega dela in sodelovanju pri obštudijskih dejavnostih na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani in sodelovanja pri raziskovalnih ter razvojnih in izobraževalnih projektih.