Prof. dr. Vasilka Sancin izvoljena v svetovalni odbor sveta OZN za človekove pravice

V petek, 7. oktobra 2022, se je v Ženevi zaključilo 51. redno zasedanje Sveta Organizacije združenih narodov (OZN) za človekove pravice. Slovenija je na zasedanju v sodelovanju s partnerskimi državami predstavila dve pobudi s področja pravic starejših ter izobraževanja za človekove pravice. Svet OZN za človekove pravice je tokrat izbiral tudi nove člane svojega Svetovalnega odbora. Za predstavnico iz vzhodnoevropske regije je bila potrjena slovenska strokovnjakinja s področja mednarodnega prava dr. Vasilka Sancin, ki je bila tako kot prva Slovenka izvoljena v Svetovalni odbor Sveta, ki ga sestavlja 18 članov. Gre za častno funkcijo, mandat članov pa traja tri leta.

Več informacij:
Slovenija v Svetu OZN za človekove pravice o pravicah starejših, zdravem okolju ter izobraževanju za človekove pravice | GOV.SI