Republika Avstrija je profesorju Pravne fakultete dr. Janezu Kranjcu podelila Avstrijski častni križ za znanost in umetnost I. razreda (Ehrenkreuz für Wissenschaft und Kunst I. Klasse) za zasluge na področju znanosti in znanstvenega sodelovanja

Odlikovanje je zahvala prof. dr. Janezu Kranjcu za udejstvovanje na področju slovenskega in avstrijskega prava. Prof. dr. Kranjc ima posebne zasluge za uspešno sodelovanje z avstrijskimi pravnimi instituti, predvsem s Pravnim institutom Univerze v Gradcu, ki že vrsto let tesno sodeluje z Univerzo v Ljubljani. Po njegovi zaslugi je bilo  omenjeno znanstveno sodelovanje povzdignjeno na institucionalno raven, kar je omogočilo predstavitev številnih avstrijskih pravnih strokovnjakov in znanstvenikov na Univerzi v Ljubljani. S svojim znanstveno-raziskovalnim delom in angažiranostjo v preteklih desetletjih  je bistveno pripomogel k poglobitvi odnosov med obema državama.

Profesorju Janezu Kranjcu je odlikovanje 23. oktobra 2012  izročil avstrijski veleposlanik v Sloveniji Clemens Koja.

Profesor Janez Kranjc iskrene čestitke.