Sprejem tujih izmenjavnih študentov

V torek, 3. oktobra 2023, je fakultetna mednarodna pisarna v popoldanskih urah organizirala uradni sprejem za 66 tujih študentov iz 13 različnih držav, ki na Pravni fakulteti v Ljubljani opravljajo študentsko izmenjavo. Na uvodnem srečanju in informativnem sestanku v zlati predavalnici jih je najprej pozdravil Erasmus koordinator, izr. prof. dr. Luka Tičar nato pa še predstavnica vodstva Irena Kordež. Potem sta sledili predstavitvi Lee Kremič iz mednarodne pisarne in Alenke Peterke iz knjižnice, in sicer o organizaciji Univerze v Ljubljani, Pravne fakultete ter o različnih storitvah, ki jih svojim uporabnikom nudi knjižnica na Pravni fakulteti. Študentje so prejeli tudi informacije o možnostih obštudijskih in športnih dejavnosti; med drugim je tuje študente nagovoril tudi koordinator tutorjev za tuje študente Benjamin Mehić. Študenti so na srečanju dobili tudi posebno informativno brošuro in vrečko s fakultetnim promocijskim materialom. Dan kasneje so tutorji za tuje študente organizirali še poseben sestanek za študente, na katerem so jim še podrobneje predstavili fakulteto in jim dali koristne napotke za življenje v Ljubljani.

V četrtek pa so se tuji študentje in tutorji v organizaciji mednarodne pisarne odpravili še na celodnevno spoznavno ekskurzijo v Goriška Brda, v sklopu katere so si v spremstvu angleško govorečih vodnikov lahko ogledali razgledni stolp Gonjače, vas Šmartno, degustirali lokalne proizvode v lokalni vinski kleti ter se sprehodili skozi Novo Gorico in Solkan.

Nekaj utrinkov je na voljo v priloženi galeriji.