Sprejem tujih izmenjavnih študentov

V torek, 13. februarja 2024, je fakultetna mednarodna pisarna organizirala uradni sprejem za 49 tujih študentov, ki na Pravni fakulteti v Ljubljani opravljajo študentsko izmenjavo v drugem semestru. Na uvodnem srečanju in informativnem sestanku v zlati predavalnici jih je najprej v imenu vodstva pozdravil prodekan za študijske zadeve, prof. dr. Miro Cerar. Potem sta sledili predstavitvi Lee Kremič iz mednarodne pisarne in Alenke Peterka iz knjižnice, in sicer o organizaciji Univerze v Ljubljani, Pravne fakultete ter o različnih storitvah, ki jih svojim uporabnikom nudi knjižnica na Pravni fakulteti. Študentje so prejeli tudi informacije o možnostih obštudijskih in športnih dejavnosti; med drugim je tuje študente nagovoril tudi koordinator tutorjev za tuje študente Benjamin Mehić. Študenti so na srečanju dobili tudi posebno informativno brošuro in vrečko s fakultetnim promocijskim materialom.

V četrtek pa so se tuji študentje in tutorji v organizaciji mednarodne pisarne odpravili še na celodnevno spoznavno ekskurzijo na Štajersko, v sklopu katere so si ogledali Ptuj in Maribor, degustirali lokalne proizvode v lokalni vinski kleti in navezali pristne medsebojne stike.

Nekaj utrinkov je na voljo v priloženi galeriji.

Zavarovalnica Triglav

.