Sprejem tujih izmenjavnih študentov na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani

V torek, 4. oktobra 2022, smo tudi za 70 tujih študentov iz 17 različnih držav, ki na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani opravljajo študentsko izmenjavo v zimskem semestru študijskega leta 2022/23, organizirali uradni sprejem in jim zaželeli uspešen študij. Na informativnem sestanku jih je najprej pozdravil dekan, prof. dr. Saša Zagorc, nato pa so jim sodelavke iz fakultetne mednarodne pisarne in knjižnice predstavile Univerzo v Ljubljani, Pravno fakultete in podale številne koristne informacije o študiju na naši fakulteti. Študentje so prejeli tudi informacije o možnostih obštudijskih in športnih dejavnostih; med drugim sta tuje izmenjavne študente nagovorili tudi koordinatorici fakultetnih tutorjev za tuje študente, Hana in Veronika. Vsi tuji študentje so na srečanju dobili tudi informativno brošuro in vrečko s fakultetnim promocijskim materialom. Po sestanku smo za študente in njihove tutorje organizirali še kratko sproščeno druženje, na katerem so lahko spletli že prve prijateljske vezi. Slednje so študentje in tutorji še poglobili na ekskurziji na Štajersko, ki smo jo organizirali v četrtek, 6. oktobra. V lepem sončnem vremenu smo študentom predstavili Ptuj in Maribor.