Srečanje Srebrne katedre Pravne fakultete Univerze v Ljubljani

Dne 5. decembra 2023 je bilo pod vodstvom nove predstojnice katedre zasl. prof. dr. Polonce Končar organizirano prvo srečanje članov Srebrne katedre Pravne fakultete Univerze v Ljubljani v študijskem letu 2023/2024.
Uvodoma so se prisotni člani katedre iskreno zahvalili dosedanjemu koordinatorju katedre zasl. prof. dr. Cirilu Ribičiču za njegovo prizadevno delo in za to, da je uspel tudi v času Covid-a ohraniti aktivno delovanje katedre.
Srečanju je prisostvoval tudi dekan Pravne fakultete Univerze v Ljubljani prof. dr. Saša Zagorc skupaj s prodekanom doc. dr. Luko Mišičem in tajnikom fakultete ga. Ireno Kordež. Pozdrav in izraze podpore vodstva fakultete Srebrni katedri je dekan dopolnil s svojo analizo dilem oziroma pričakovanega vpliva uvedbe enovitega petletnega študija prava tako na organizacijo dela na fakulteti kot tudi na različne vidike položaja učiteljev in študentov. Iz razprave, ki je sledila, je bilo mogoče povzeti zlasti skrb, kako zagotoviti, da spremembe ne bodo vplivale na ohranjanje visoke kakovosti študija.
V drugem delu srečanja je bil govor o temah, ki bi lahko bile predmet prihodnjih razprav. Sprejeto je bilo tudi stališče, da ostaja hibridni način delovanja Srebrne katedre najprimernejši.
Naslednje srečanje bo organizirano predvidoma dne 22. 2. 2024, na katerem bo o tem, kakšni bodo dotlej rezultati dela na osnutku novega zakona o visokem šolstvu, spregovoril akad. zasl. prof. dr. Janez Kranjc.