Utrinki z mednarodne konference »Constitutional (A)symmetry Between Social Rights and Economic Freedoms in the EU: Which Way Forward?«

16. novembra 2018 je na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani v organizaciji fakultete in Katedre za delovno pravo in pravo socialne varnosti potekala mednarodna konferenca, ki je gostila enajst govork in govorcev iz šestih držav EU.

Na srečanju, ki je potekalo v luči prve obletnice sprejema Evropskega stebra socialnih pravic, so člani omizja kritično razpravljali o prihodnjem pravno-političnem razvoju EU in njenega socialnega modela, zgodovinsko pogojeni in v prihodnje pričakovani odvisnosti socialnih pravic ter pravic iz dela od ekonomskih svoboščin, ter o bodočih izzivih Unije na področju socialne zaščite, svobode gibanja in prebivanja, delovnega prava in boja proti diskriminaciji.

Govorcem so na celodnevnem dogodku prisluhnili domači in tuji študenti ter mladi raziskovalci in predstavniki strokovne javnosti.

Nekaj fotografij z dogodka si lahko ogledate spodaj.