Vabilo na 5th Reponsibility to Protect in Theory and Practice Conference

Vljudno vabljeni na 5. mednarodno interdisciplinarno znanstveno konferenco z naslovom 5th Responsibility to Protect in Theory and Practice Conference, ki jo Katedra za mednarodno pravo pod vodstvom izr. prof. dr. Vasilke Sancin letos organizira v sodelovanju z International Justice and Human Rights Unit, Edge Hill University, Ormskirk, Združeno Kraljestvo. Konferenca je posvečena spominu na prof. dr. Edwarda Lucka, nekdanjega posebnega svetovalca Generalnega sekretarja Združenih narodov za odgovornosti zaščitit med leti 2008 in 2012 in slavnostnega govornika na naši prvi konferenci leta 2013.

Konferenca bo potekala kot spletni dogodek 1. in 2. junija 2021.

Udeležba na konferenci je brezplačna.

Slavnostni govorniki na konferenci bodo dr. Karen Smith, trenutna posebna svetovalka Generalnega sekretarja Združenih narodov za odgovornosti zaščitit, Alice Wairimu Nderitu, posebna svetovalka Generalnega sekretarja Združenih narodov za preprečevanje genocida in dr. Simon Adams, direktor Global Centre for the Responsibility to Protect.

Program konference in povezave za prijavo so dostopne na spletni strani www.R2Pconference.com