Vabilo na uvodno predavanje gostujočega profesorja Douglasa Ruleya

VABILO

Pravna fakulteta v Ljubljani obvešča vse študente in druge zainteresirane, da bo gostila profesorja Douglasa Ruleya, ki prihaja iz Združenih držav Amerike.

Profesor Douglas Ruley bo v poletnem semestru š.l. 2009/10 na Pravni fakulteti v Ljubljani imel predavanje  z naslovom:

Climate Change Law and Advocacy.

Prosta mesta so omejena na 16-20 oseb, saj profesor pričakuje aktivno sodelovanje udeležencev.

Predmet bo priznan kot enakovredni nadomestni ali dodatni semestrski izbirni predmeta v IV. letniku Pravne fakultete. Po koncu predavanj bodo udeleženci predavanj lahko pristopili k izpitu. Predavanja in izpiti se bodo izvajali v angleškem jeziku. Dobrodošli ste vsi zainteresirani.

Douglas Ruley je priznan pravnik in izvedenec za zaščito ogroženih vrst z bogatimi praktičnimi izkušnjami, ki  je prišel v Slovenijo kot Fulbrightov štipendist. Predavanja bodo zanimiva in jih ne gre zamuditi še posebej zato, ker bodo podkrepljena s primerjalnopravno ureditvijo, s poudarkom na ameriškem okoljskem pravu, kjer ima ta pravna veja že dolgoletno tradicijo.

PREDSTAVITEV PREDMETA:

Vsebino predmeta, metode dela in termin predavanj bo profesor Douglas Ruley predstavil v

torek, 9. februarja 2010, v zlati predavalnici Pravne fakultete OB 12.30 URI.

Vljudno vabljeni!

UL, Pravna fakulteta, tajništvo dekanata