Vabljeni na predavanje prof. em. Dr. Dr. h.c. mult. Dietra Henricha, profesorja Pravne fakultete Univerze v Regensburgu, z naslovom Europäisierung des Familienrechts

Mednarodni forum
Pravne fakultete Univerze v Ljubljani

vljudno vabi
 na predavanje z naslovom

Europäisierung des Familienrechts,

ki ga bo imel častni senator Univerze v Ljubljani

Prof. em. Dr. Dr. h.c. mult. Dieter Henrich,
profesor Pravne fakultete Univerze v Regensburgu (Nemčija),

v petek, dne 20.4.2012, ob 11. uri v senatni sobi Pravne fakultete.

Predavanje bo v nemškem jeziku. Po predavanju bo predavatelj odgovarjal na morebitna vprašanja poslušalcev.

Vljudno vabljeni!

Prof. dr. Janez Kranjc

Prof. dr. Peter Grilc,
dekan Pravne fakultete

Prof. dr. Barbara Novak

Dne 20.4.2012 bo Pravno fakulteto obiskal prof. em. Dr. Dr. h.c. mult. Dieter Henrich s Pravne fakultete Univerze v Regensburgu. Prof. Henrich je redni profesor civilnega prava, imetnik častnega doktorata Univerze v Trstu in Veroni ter od leta 1997 častni senator Univerze v Ljubljani. Od leta 1973 do 1981 je opravljal tudi funkcijo rektorja Univerze v Regensburgu.

Področje raziskovanja prof. Henricha obsega predvsem družinsko pravo ter primerjalno in mednarodno zasebno pravo. Prof. Henrich sodeluje kot izdajatelj in član uredniškega odbora pri več mednarodno priznanih serijskih publikacijah, med katerimi velja izpostaviti Zeitschrift für das gesamte Familienrecht (FamRZ), Praxis des Internationalen Privat- und Verfahrensrechts (IPrax), FamRZ-Bücher ter zbirko Internationales Ehe- und Kindschaftsrecht.