Varuh človekovih pravic Republike Slovenije ob dnevu človekovih pravic vabi na posvet in okroglo mizo Pravice starejših kot ogledalo družbe

Posvet in okrogla miza bosta potekala v petek, 10. decembra 2010, od 10. do 13. ure, v Modri predavalnici Pravne fakultete Univerze v Ljubljani (Poljanski nasip 2, Ljubljana (pritličje)).

S posvetom in okroglo mizo želimo opozoriti na nekatera vprašanja, ki po oceni Varuha pomembno vplivajo na uresničevanje pravic, ki jih imajo starejši ljudje. Skupaj bomo skušali opredeliti njihov položaj v naši družbi in iskati rešitve za v prihodnje.

Svoja stališča bodo predstavili posameznice in posamezniki ter predstavnice in predstavniki različnih institucij in civilne družbe:
  • dr. Mateja Kožuh Novak, dr. med., Zveza društev upokojencev Slovenije (ZDUS),
  • dr. Ingrid Russi Zagožen, Varuh človekovih pravic RS,
  • mag. Jure Markič, Varuh človekovih pravic RS,
  • Janez Orehek, študent Fakultete za socialno delo,
  • Rožca Šonc, Zveza društev upokojencev Slovenije (ZDUS),
  • dr. Božidar Voljč, dr. med.,
  • Janja Romih, Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve (MDDSZ),
  • mag. Zdenka Tičar, Ministrstvo za zdravje (MZ),
  • Aldo Ternovec, Zveza društev upokojencev Slovenije (ZDUS).
Posvet bo odprla varuhinja človekovih pravic dr. Zdenka Čebašek-Travnik. Po predstavitvi stališč bo potekala okrogla miza. Podrobnosti najdete v priloženem programu.
Posvet in okroglo mizo bo vodila mag. Bojana Cvahte, direktorica strokovne službe Varuha.

Istega dne bo varuhinja človekovih pravic dr. Zdenka Čebašek-Travnik ob 18. uri v preddverju Zlate predavalnice Pravne fakultete Univerze v Ljubljani (Poljanski nasip 2, Ljubljana) priredila

tradicionalni sprejem ob dnevu človekovih pravic 10. decembru.

Goste bo pozdravil dekan Pravne fakultete prof. dr. Peter Grilc, slavnostni govorec pa bo mag. Ivan Bizjak, generalni direktor za pravosodje in notranje zadeve v Svetu EU.

Ob tej priložnosti bo varuhinja človekovih pravic dr. Zdenka Čebašek-Travnik javnosti podala poslanico ob dnevu človekovih pravic.

Datoteke
acrobatProgram (114.46 KB)