Zmaga študentov PF UL na državnem tekmovanju iz pogajanj

Na Pravni fakulteti Univerze v Mariboru je 3. marca letos potekalo 6. državno tekmovanje iz pogajanj, ki se ga je udeležilo 44 študentov Pravne fakultete Univerze v Ljubljani, Pravne fakultete Univerze v Mariboru in Evropske pravne fakultete v Novi Gorici.​ Študenti Pravne fakultete Univerze v Ljubljani, ki so sestavljali 10 od 22 ekip na tekmovanju (vsaka ekipa je bila sestavljena iz dveh pogajalcev), so se tudi letos odlično odrezali. V finale tekmovanja so se uvrstile kar tri ekipe naše fakultete (Veronika Cukrov & Žan Klobasa, Urša Brinovec & Daša Pokrajčevič ter Nejc Bokalič & Ana Gradišar Lužar), študenta Veronika Cukrov in Žan Klobasa pa sta na koncu zmagala na strani ene od pogajalskih ekip (zmaga na strani druge pogajalske strani je pripadla študentoma z Evropske pravne fakultete v Novi Gorici).

Na tekmovanju je v vlogi sodnice ponovno sodelovala tudi naša profesorica dr. Ana Vlahek, ki je pohvalila delo študentov in poudarila, da so bili sodniki priča domiselnim pogajalskim strategijam ter tako vsebinsko kot retorično izjemno kvalitetnim nastopom.

Študentom čestitamo za udeležbo in za dosežene rezultate!

foto: PF UM