Erasmus+ praksa na Veleposlaništvu Republike Slovenije v Berlinu

Veleposlaništvo Republike Slovenije v Berlinu in Slovenski kulturni center SKICA Berlin tudi v letošnjem študijskem letu ponujata možnost opravljanja Erasmus+ študijske prakse.

Kratek opis delovnih nalog:
- vodenje korespondence,
- priprava in vzdrževanje gradiva in podatkovne zbirke,
- udeležba na strokovnih srečanjih in informativnih sestankih ter poročanje o njih,
- spremljanje kulturnih, političnih in družbenih razmer v državi,
- pomoč pri pripravi različnih poročil in analiz,
- pomoč pri organizaciji dogodkov, udeležba in pomoč na dogodkih, ki jih organizira veleposlaništvo,
- sodelovanje pri dejavnostih veleposlaništva,
- druge naloge po dogovoru z mentorjem in osebjem veleposlaništva.

Pogoji za opravljanje Erasmus+ prakse na veleposlaništvu in/ali v kulturnem centru so:
- možnost pridobitve Erasmus+ štipendije za študentsko prakso,
- opravljeno varnostno preverjanje skladno s 16.a členom Zakona o zunanjih zadevah,
- znanje nemškega jezika, zaželeno B2 ali višje,
- znanje drugih tujih jezikov je prednost,
- zaželeno je najmanj 2-mesečno opravljanje prakse.

Kandidati, ki se zanimajo za opravljanje prakse na veleposlaništvu in/ali v kulturnem centru, naj na elektronski naslov sloembassy.berlin@gov.si pošljejo svoj življenjepis (največ dve A4 strani) in motivacijsko pismo (največ ena A4 stran). Prijave sprejemajo preko celega leta. Študentke in študenti lahko začnejo z opravljanjem prakse že od  januarja 2024 naprej.
V primeru dodatnih informacij so dosegljivi po elektronski pošti (sloembassy.berlin@gov.si).

Pogoj za opravljanje prakse je pridobljena Erasmus+ štipendija in zanjo se morate študentke in študenti PF UL prijaviti preko fakultetne Službe za mednarodno sodelovanje (kontaktna oseba: ga. Barbara Kokot, erasmus@pf.uni-lj.si).
Fakultetni razpis za Erasmus+ prakse med 1. 9. 2023 in 30. 9. 2024 je na voljo TUKAJ.