Obvestilo o štipendijah Nemške službe za akademsko izmenjavo (DAAD) za študijsko leto 2024/25

Nemška služba za akademsko izmenjavo (DAAD) tudi v letošnjem študijskem letu ponuja različne štipendije za študente (štipendija za magistrski študij, rok za prijavo 15.11.), raziskovalne štipendije za doktorande, postdoktorande in mlade znanstvenike, štipendije za delovna bivanja za visokošolske učitelje (roka za prijavo 15.11. ali 30.04.) ter visokošolske poletne tečaje za tuje študente in diplomante v Nemčiji (rok za prijavo 01.12.).

Podrobne informacije o posameznih štipendijah DAAD so na voljo na spletni strani www.funding-guide.de.

Vprašanja v zvezi s štipendijami lahko naslovite tudi na Nemško veleposlaništvo v Ljubljani, kulturni oddelek (E-naslov: info@laibach.diplo.de, T: 01 479 03 00).