asist. dr.
Lora Briški
mag. prav.

-
Funkcija
-
Naziv
asistent (P) Kazensko pravo
-
Elektronski naslov
-
Član/ica
Katedra za kazensko pravo
-
Govorilne ure
sre 9.00 - 10.30, po predhodni najavi po e-pošti
Lora Briški je asistentka na katedri za kazensko pravo in raziskovalka na Inštitutu za kriminologijo pri Pravni fakulteti v Ljubljani. Po zaključku drugostopenjskega študija je bila zaposlena kot mlada raziskovalka na Inštitutu za kriminologijo. Leta 2023, po koncu doktorskega študija na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani, se je na tej fakulteti zaposlila kot asistentka. Od leta 2019 je sodelovala v različnih raziskovalnih projektih Inštituta za kriminologijo, med drugim v raziskavah, ki so obravnavale spolno kriminaliteto in reformo spolnega kazenskega prava, psihološke mehanizme v kazenskem pravosodju, poenotenje odločanja o sankcijah v kazenskem postopku, slovensko ureditev in prakso pogojnega odpusta ter etične in pravne vidike triaže ob epidemiji COVID-19. Opravlja tudi funkcijo tajnice Društva za kazensko pravo in kriminologijo Slovenije.
Izbrane objave
BRIŠKI, L. (sprejeto v objavo/forthcoming): The power of the prosecution to modify the criminal charges and its implications for the defendant's position, in: Glasnik advokatske komore Vojvodine.
BRIŠKI, L. (v tisku/ in press): Položaj otroka kot oškodovanca v kazenskem postopku, v: ŠELIH, A., FILIPČIČ, K., BRIŠKI, L. (ur.), Otrok kot žrtev kaznivih ravnanj. Ljubljana: Slovenska akademija znanosti in umetnosti, Inštitut za kriminologijo pri Pravni fakulteti v Ljubljani, Pravna fakulteta Univerze v Ljubljani.
BRIŠKI, L. (2022): Stereotipi o posilstvu na slovenskih sodiščih, v: Revija za kriminalistiko in kriminologijo 72(2), 105-116.
BRIŠKI, L. (2022): Varstvo (izbranih skupin) ranljivih oseb pred spolnostjo, v: Šelih, A., MIHELJ PLESNIČAR, M., AMBROŽ, M. (ur.), Odzivanje na spolno kriminaliteto: modeli, spreminjanje in družbeni kontekst. Ljubljana: Slovenska akademija znanosti in umetnosti, Inštitut za kriminologijo pri Pravni fakulteti, 2022, 115-128.
BRIŠKI, L., AMBROŽ, M., SALECL, R. (2020): Koga reševati v času pandemije? Etični in kazenskopravni vidiki triaže, v: Revija za kriminalistiko in kriminologijo, 71(3), 183-193.
Projekti
DG Just - Fostering Child-Friendly Legal Environments through collaborative networks. Co-funded by the European Commission/DG Justice and Consumers and the Council of Europe, implemented by the Children’s Rights Division of the Council of Europe. Head of Project: dr. Jasmina Arnež.
Uradno nepriznane terapije s psihedeliki v slovenskem pravnem sistemu. Raziskovalni projekt ARIS (J5-50170). Vodja projekta: dr. Miha Hafner.
Vzpon neliberalnih demokracij: kriminološka in socio-pravna analiza. Raziskovalni projekt ARIS (J5-50174). Vodja projekta: dr. Vasja Badalič.
Preučevanje družbenega vzdušja v zavodih za prestajanje kazni zapora: metodologija, postopki in praksa. Raziskovalni projekt ARIS (V5-2341). Vodja projekta: Mojca Plesničar.